Meie lugu

Kullakuu on parim kombinatsioon koeramaailmas. Koeranõustaja, kes aitab Sul oma koera paremini mõista, tugevdada teie sidet ning lahendada probleeme, mis tunduvad võimatu missioonina, ning e-pood, kust leiad koerale vajalikud aksessuaarid.

 

Hedvi Kink – Kullakuu koerte käitumisnõustaja, Pet Dog Trainers of Europe liidu liige

Minu teekond käitumisnõustajaks

Koerad on minu elus alati suurt rolli mänginud. Üks esimesi koeri minu elus oli Snautser nimega Chessy. Ta oli üks kõige kangekaelsemaid koeri ja olgugi, et olin tol ajal kõigest väga noor, mäletan tema kohta nii palju. Tahtsin temalt palju kordi küsida, et “mida sa mõtled?”, ja olgugi, et ta ei osanud rääkida sõnadega, oli tema kommunikatsioon nii selge ja arusaadav ja tundsin, et ta mõistab mind. Kui puberteedieas tundsin, et mured on suuremad kui kanda jaksan, siis tuli ta alati lohutama, pannes pea minu õlale ja lakkudes nägu. Kõik maailma mured kadusid kiirelt. Ta oli truu pereliige ja õpetas mulle palju.

Olles kokku puutunud väga paljude erinevate koertega, mõistsin ühel hetkel, et mulle meeldivad keerulise iseloomuga koerad. Need, kelle kohta saab öelda “tõeline karakter”. Koerad, kes on nii kavalad, et leiavad alati viisi, kuidas oma tahtmist saada. Olen saanud elada ja õppida koos laikade, huskyde ja malamuutidega, kes kõik mulle oma tõu eripäradega tohutult palju õpetasid.

2018. aastal täitus mu kauaaegne unistus ja võtsin endale päris enda koera. Tõu, mille kohta olin uurinud aastaid – Shiba Inu. Hakkasin selle tõu peale tõsisemalt mõtlema peale seda, kui olin ühte shibat näinud tänaval omanikuga kõndimas. Tema omanikul oli ilmselgelt kuhugi kiire, aga shiba ei lasknud sellest end kuidagi häirida. Koer tegi kõik selleks, et oma omaniku tähelepanu saada – haaras maast kõike, mida vähegi sai, et omanik vähemalt korragi tema poole vaataks ja kui see juhtus, siis kommunikeeris ta nii selgelt, et tal on vaja aega, et nuuskida ja uudistega tutvuda. Peale seda hakkasin antud tõu kohta rohkem uurima ja peagi sai tehtud otsus, et peagi liitub meie perega üks shiba. Ja nii oligi – tema nimeks sai Luna. Kõige kuratlikum kutsikas pesakonnast. Kõik, kes temaga kokku on puutunud, ütlevad, et tegu on kõige erilisema koeraga, keda nad näinud. Tema usalduse võitmiseks läheb meeletult kaua aega, aga kui selle välja teenid, siis saad piiramatus koguses armastust.

Usun, et minu ja Luna teed ristusid põhjusega. Luna on põhjus, miks otsustasin koerte ja nende omanike koolitamise tee ette võtta. Temaga koertekoolis käies nägin, et need meetodid ja viisid, mida kasutati, ei sobinud mu koerale ja tegid olukorra vaid hullemaks. Tundsin, et see ei saa olla ainus viis, kuidas koeri õpetada ja peale mitme koolitaja juures käimist leidsin, et probleemide lahendamiseks pean ohjad enda kätte võtma ja ise õppima rohkem koerte ja nende mõistmise kohta. Mulle avanes suur ja lai maailm, mis tõi tagantjärele mõeldes nii palju selgust ja mõistmist. Tänu õpitule olen saanud aidata juba nii paljusid koeri ja nende omanikke, et nad üksteist mõistaksid ja koer püsiks terve ja rõõmus. Loe lähemalt minu lähenemise kohta SIIT.

Usun, et õppimine peab olema kestev. Aitan koeri ja nõustan nende omanikke igapäevaselt ja usun, et oma töö hästi tegemiseks on parim ühendada õppimine koertelt ning oma ala spetsialistidelt – veterinaaridelt, koera käitumisnõustajatelt, teadlastelt jne. Olen Euroopa Koeratreenerite Liidu (Pet Dog Trainers of Europe) liige ja oman sealtkaudu mentoreid, kellega iga kuu kohtun, kogemusi vahetan ja lisajuhiseid saan. Seeläbi oli 4 kuud minu mentoriks näiteks ka Turid Rugaas. 

 

Koolituste nimekiri:

Luna's Lake – Therapeutic Scentwork for Every Dog, 2021

Amber Batson - Aggression in Dogs, 2021

Amber Batson – Puppy Power For Professionals, 2021

Behavior Vets – Utilizing Pattern Games to Help Dogs Living in Urban Environments, 2021

Galen Myotherapist Luisa Greig – Masterclass: Postural assessment workshop, 2021

Galen Myotherapist Luisa Greig – Masterclass: A guide to assessing movement, 2021

Dog Behavior Conference, 2021

Conor Brady - The Colossal (but Unspoken) Role of Nutrition in Behaviour, 2021

Amber Batson - Pain And The Influence On Behaviour, 2021

Karen Webb - Noise; when it is not music to your dog's ears, 2021

Amber Batson - Barking Mad, 2021

Jan Rawlings - Separation Anxiety – The Plain & Simple, 2021

Amber Batson - Give a dog a Bone: What is resource guarding and what can we do about it, 2021

Amber Batson - Mind The Gap: How do the body and brain interconnect to influence behaviour of the dog, 2021

Dog Training College, 2020 - ...

Veterinary Behavior Symposium 2020

Lemonade Conference 2020

International Dog Trainer School, 2019-2020

Turid Rugaas - The Complete Dog, 2019

Luisa Greig - Galen Therapy Centre’s Canine Massage Workshop, 2019