Tere, mina olen Hedvi ja see on minu parim sõber Luna!

Meil on tohutult hea meel, et oled Kullakuu lehele jõudnud. Siit saad lähemalt lugeda meie loo kohta.

Meie lugu

Luna on põhjus, miks otsustasin koerte ja nende omanike koolitamise tee ette võtta. Ta on keerulise taustaga kartlik koer, kellel on olnud erinevaid probleemkäitumisi. Temaga erinevate treenerite juures käies nägin, et need meetodid ja viisid, mida kasutati, ei sobinud mu koerale ja tegid olukorra vaid hullemaks. Tundsin, et see ei saa olla ainus viis, kuidas koeri õpetada ja peale mitme koolitaja juures käimist leidsin, et probleemide lahendamiseks pean ohjad enda kätte võtma ning koerte ja nende mõistmise kohta ise rohkem õppima. Mulle avanes suur ja lai maailm, mis tõi tagantjärele mõeldes nii palju selgust ja mõistmist.

Kullakuu sai alguse soovist pakkuda mures koeraomanikele teenust, millest ise aastaid tagasi tõsiselt puudust tundsin. Minu enda kogemus keerulise taustaga koeraga oli piisav selleks, et mõista, et koerte aitamiseks ei piisa vaid nende treenimisest ja käskluste õpetamisest. Selleks, et neid päriselt aidata, on vaja õppida neid palju paremini mõistma.

Kullakuu e-pood

Selleks, et pakkuda koertele piisavalt vabadust ja võimalusi end turvaliselt tunda, on heaks abimeheks pikk jalutusrihm. Aastate jooksul nägin, et kahjuks ei ole poodides vastupidavaid ja mugavaid pikki jalutusrihmu – sellest sai alguse Kullakuu e-pood. Läbi selle saame pakkuda koeraomanikele ja nende karvastele pereliikmetele ka kvaliteetseid ja vajalikke tooteid.

Tänaseks on meie tootevalik laienenud, aga meie põhimõte on endiselt sama – tahame klientidele pakkuda vastupidavaid, praktilisi ning ilusaid tooteid. On oluline, et kõik meie tooted oleksid koertele sobivad ja vajalikud.

Kõik meie tooted valmivad Eestis. Jalutusrihmad valmistan ise. Traksid ja mänguasjad teeb minu armas ema. Puidust söögialused valmistab kohalikust puidust minu armas isa.

Oskused ja teadmised

Minu teekond käitumisnõustajaks on olnud väga põnev ja mul on õnnestunud aidata väga palju koeri ja nende peresid. Minu lähenemine baseerub vaid teaduspõhistele ja positiivsetele meetoditele – minu konsultatsioonides ja trennides ei ole kohta võtetele, mis koerale stressi, ebamugavust või valu tekitaks. See aga ei tähenda, et lahenduseks on ainult probleemkäitumise ignoreerimine või maiustega õpetamine. Väga paljude probleemide lahendamine hakkab tegelikult palju sügavamalt – koera mõistmisest, tema käitumise motivatsiooni õigesti tõlgendamisest ja selle teadmise põhjal omaniku käitumise muutmisest.

Usun, et oma töö hästi tegemiseks on parim ühendada õppimine oma ala spetsialistidelt – veterinaaridelt, koerte käitumisnõustajatelt, teadlastelt jne – ning loomulikult ka koertelt endilt. Olen tänaseks läbinud väga palju erinevaid koolitusi ja peamiselt keskendun just probleemkäitumisega seonduvatele teemadele. Minu kõige esimeseks kooliks oli Nordic Education Centre for Dog Trainers, kus mul õnnestus enne pandeemia algust läbida kool suures mahus näost näkku kohtudes. See andis võimaluse kohtuda erinevatest riikidest treenerite ja koolitajatega, kui ka kaasõpilaste ning erinevate koertega. Saime koerte käitumist jälgida väga erinevates olukordades ja kohe õpitud teadmisi ka praktikas rakendada.

Lisaks erinevate koolituste ja kursuste läbimisele, käisin 2022. aasta sügisel Lõuna-Aafrikas huntide ja huntkoerte varjupaigas vabatahtlikuna. Sealne keskkond oli väga erinev meile tuttavast varjupaiga kontseptsioonist. Seal elasid koerad suurtes aedikutes, mis olid kujundatud nii, et anda neile võimalikult loomuomane keskkond ning koerad ei olnud aedikutes kunagi üksi, vaid vähemalt 2 koera koos. Mul oli au aidata vastu võtta ka koguni 2 uut koera ning toetada nende uue keskkonnaga harjumist. See vabatahtliku töö andis mulle hea võimaluse jälgida nii hunte kui ka koeri ja panna oma senised teadmised ja oskused proovile, et sealsete loomade elu rikastada ning stressivabamaks teha.

Ma olen Euroopa Koeratreenerite Liidu (Pet Dog Trainers of Europe) liige. Selle liidu kaudu oli minu mentoriks 4 kuud ka Turid Rugaas, kes on tuntud kui koerte kehakeele ekspert ja on muuhulgas kirjutanud ka raamatu "On Talking Terms With Dogs".

Läbitud koolituste nimekiri

2023

Lea Tummeleht – Ninatöö algajatele: sihtmärklõhna eristamine

Dr Kathy Murphy – Building Resilience for Adolescent Dogs

The School of Canine Science – Puppy Lab

Sean Will – Treating Separation Anxiety when Traditional Methods Don't Work

2022

Absolute Dogs – Self Control, 2022

The Aggression in Dogs Conference, 2022

2 nädalat vabatahtlikuna Lõuna-Aafrikas huntide ja huntkoerte varjupaigas

Dominika Knossalla-Pado – Dog Meets Baby Preparation Course, 2022

Dominika Knossalla-Pado – Dog Meets The First Meeting Course, 2022

Michael Shikashio – Resource Guarding Masterclass, 2022

Dogs4Motion Academy – Dog Massage Course, 2022

Dogs4Motion Academy – FUNdamentals K9 conditioning course, 2022

Dr Amber Batson – A Medical and Behavioural Look At The Effects Of Neutering In the Dog, 2022

Kellie Snider – Toward A New Understanding Of Constructional Aggression Treatment, 2022

Malena DeMartini – Unique Cases in Separation Anxiety, 2022

Malena DeMartini – Separation Anxiety Prevention, 2022

Malena DeMartini – A Dive into Separation Anxiety, 2022

Dog Training College – Canine Reactivity Specialist program, 2022

2021

Luna's Lake – Therapeutic Scentwork for Every Dog, 2021

Dr Amber Batson - Aggression in Dogs, 2021

Dr Amber Batson – Puppy Power For Professionals, 2021

Behavior Vets – Utilizing Pattern Games to Help Dogs Living in Urban Environments, 2021

Galen Myotherapist Luisa Greig – Masterclass: Postural assessment workshop, 2021

Galen Myotherapist Luisa Greig – Masterclass: A guide to assessing movement, 2021

Dog Behavior Conference, 2021

Conor Brady - The Colossal (but Unspoken) Role of Nutrition in Behaviour, 2021

Dr Amber Batson - Pain And The Influence On Behaviour, 2021

Karen Webb - Noise; when it is not music to your dog's ears, 2021

Dr Amber Batson - Barking Mad, 2021

Jan Rawlings - Separation Anxiety – The Plain & Simple, 2021

Dr Amber Batson - Give a dog a Bone: What is resource guarding and what can we do about it, 2021

Dr Amber Batson - Mind The Gap: How do the body and brain interconnect to influence behaviour of the dog, 2021

2020

Dog Training College, 2020 - ...

Veterinary Behavior Symposium 2020

Lemonade Conference 2020

2019

International Dog Trainer School, 2019-2020

Turid Rugaas - The Complete Dog, 2019

Luisa Greig - Galen Therapy Centre’s Canine Massage Workshop, 2019

×