Kui palju Sinu koer magab?
Kui meie elus on perioodid, mil meie unekvaliteet on kehv ning saame vähe magada, siis tunneme end üsna väsinuna. Me ärritume kergemalt tühja-tähja peale ning ei suuda keskenduda. Koertega on täpselt sama lugu. Näen käitumisnõustajana seda väga-väga tihti, et koerad saavad liiga vähe magada ja see kestab nii pikaajaliselt, mistõttu on tugevalt mõjutatud nende käitumine ning tervis.
Kas teadsid, et koerad vajavad PALJU rohkem und kui inimesed? Täiskasvanud koerad vajavad ~14 tundi und, aga kutsikad isegi kuni 20 tundi und ööpäevas. Kas Sinu koer saab nii palju magada? Kui Sa pole kindel, siis jälgi nädal aega oma koera magamisgraafikut ja pane kirja. See ei pea olema minuti täpsusega, aga on väga oluline aru saada, kas Su koer magab 10h päevas või 16h, sest see on väga oluline ja määrav vahe.
Koerad on polüfaasilised magajad. See tähendab, et nad valivad endale koha, magavad seal veidi aega, kuid siis tõusevad püsti ja vahetavad poosi või magamiskohta. See on täiesti normaalne ja loomuomane käitumine.
Koerad on ka väga sotsiaalsed magajad. Kas oled märganud, kuidas vahepeal Su koer käib Su kannul ja magab Su lähedal isegi siis, kui teed tööd, olgugi, et tal oleks võimalik ka veidi rahulikumas kohas magada. See on väga tavaline, et nad valivad magamiseks koha, kus nad on kellegi läheduses. Küll aga meeldib neile vahel ka rahu ja vaikus, eriti siis, kui nad on tõesti väsinud ja vajavad välja puhkamiseks aega. On oluline, et kui Su kodus on mitu koera, siis neil oleks võimalik segamatult magada üksteisest eemal.
Üleüldse, Su koeral on vaja valikuid – kus magada, kelle juures magada jne. Kas Su koeral on võimalik magada erinevates kohtades, erinevatel kõrgustel, erinevatel asemetel? Väga oluline on ka jälgida, et koeral oleks magamiskohtades piisavalt ruumi sirutamiseks ja pooside vahetamiseks.

Jäta kommentaar

×